31.07.2012

Totally Hooked On: Ice cream!

Biliyorum biliyorum, gerçek dondurma da yenilebilir sanat zaten, uçuk pastel tonlarda, ağızda yumuş yumuş eriyen süper bir dokuda, tamam. Ama benim hali hazırdaki obsesyonum yetilerimle sınırlı. Makaron pişirmeyi üç kez deneyen, her birinde bir haftasını bu işe ayıran ve bu uğurda acınacak durumlara düşen, bir türlü başaramayan; ve fakat kil hamurunu eline alınca bir sürü renkli makaronu 15 dakikada çıkartabilen bir insanım…
Dolayısıyla bayanlar baylar, huzurlarınızda süt ve şeker hariç her türlü malzemeden -keçeden, kumaştan, kilden, ahşaptan, boyadan-  çakma dondurma-msılar yaratmakta ilham kaynağım olan görseller!

I know the real stuff is usually edible art with its pastel colors and dreamy-creamy texture… But the obsession of the current writer is parallel to her skills. I’m a girl who has spent a week trying to bake macarons only to fail miserably–three times!- , yet it has taken me fifteen minutes only to make a colorful batch –out of clay mix!
So ladies and gentlemen, I give you my inspirations to create faux ice-creams out of all sorts of material –felt, fabric, clay, wood, paint- BUT sugar and milk!


2. Scarphacker'dan Ice Cream Pendant Aydınlatma
4. Twistee Treat Ice Cream Binası, Florida

Ohooo, daha bir sürü var ↡

Bir “Totally Hooked On!” bölümü yapmak zorunda oluşumun son derece mantıklı sebepleri:

 
Kötü takabiliyorum ben…  Görüntülere, stillere, bir görsele, bir temaya, bir çizgi filme, bir döneme… Herhangi bir şeye! Şimdiye kadar sizlerle paylaştığım projelerin açıklamalarında ilham kaynaklarımı yazdığım bir “Nerden çıktı?” bölümü oluyordu.  Ancak bir noktada bu ilham kaynaklarının oynadığı rol o kadar baskın bir hale geldi ki yalnızca bir paragraf ayırmak haksızlık olacaktı. Bana ilham veren o muhteş görselleri burada, kendilerine ait bir yuvada paylaşıma açmanın yapılacak en doğru şey olduğunu düşündüm… Bunu hak ettiklerini göreceksiniz ;)
pinterest
The perfectly logical reasons why I needed to dedicate a separate category for things I get “Totally Hooked On!”

I can get awfully obsessed about things. Looks, styles, an image, a theme, a cartoon, an era… You name it, I’ll get obsessed! I’ve been dropping small hints of my inspirations that lead to DIY projects in the tutorials. But at some point they got so overwhelming I thought that I wasn't doing them any justice sparing a single paragraph in a tutorial. It seemed to be the right thing to do to feature those beautiful images which inspire me, here… You’ll find they all deserve it… ;)

13.07.2012

The Secret Garden Kitap Portföy - Book ClutchNERDEN ÇIKTI?
Aslında bu muhteşem aksesuar hot trend top 10 listesine gireli biraz zaman olmuş… Natalie Portman geçtiğimiz yıl “Black Swan”ın galasına Olympia Le-Tan’ın Lolita portföyüyle katıldığında DIY camiasından bir mırıltı yükselmiş, kısa süre içinde orada burada başarılı tutoriallar çıkmıştı. Ancak Big Bubble Bags portföyümle bu kadar iyi anlaşana kadar portföylerle aram çok iyi değildi. Ben “koccamann” çanta kızıydım, bowler mı, duffel mı, hobo mu? Brrring inn!  Ama o BBB clutch dünyamı değiştirdi… Evet cüzdan alamıyorum yanıma, evet bir iki kart, cep telefonum, biraz nakit, bir de allık sığıyor içine, evet bir elimi meşgul ediyor sürekli; ama yazlıkta olma hissi veriyor clutch bana! Hani gece çıkarken çanta alınmazdı, omuzlarda bir boşluk, bir “e her yer evim zaten!” hissi… clutch bana o mutluluğu verdi. Natalie Portman’ın bilgeliğini yeni takdir edebilecek olgunluğa ancak eriştim :P

Herşeye kolay, yaparsınız filan diyorum ya. Yalan söylemeyeceğim, bu değil. Yapılamaz değil. Ama kolay değil. İnter-disipliner bir defa, kumaş boyamanız, ahşap boyamanız, dikiş dikmeniz, azıcık matkap kullanmanız hatta üçgende yükseklik hesaplamanız gerekiyor :P Ama gerçek bir DIY-queen’in –ya da king’in?– altından kalkamayacağı şeyler değil ;) Keçe kesmekten sıkılanlar, sıcak silikon yüzünden her projeleri üç dakika sürüp hevesini alamayanlar, sizi şöyle aşağıya alayım…

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...